Општина Бела Паланка
званична презентација општине

ОРК Бела паланка и РК Врање 1957

У 11. колу прве рукометне лиге „Исток“ које је и последње у јесењем делу сезоне, у СЦ „Бањица“ састали су се ОРК Бела паланка и РК Врање 1957. Иако лидер на табели са свих 10 добијених утакмица, екипа Врања је у игру ушла доста нервозно што је домаћин искористио на најбољи могући начин. Спремни, мотивисани и свесни да би само победа омогућила да у пролећном делу сезоне нападну врх табеле, белопаланчани су од самог старта били у вођству и ту предност одржали до краја. У 20 минуту се игра гостију тотално распала, а капитен Владан Павловић је добио црвени картон. Резултат на крају првог полувремена 20:10. Нервозни врањанци ни у другом полувремену нису успели да резултатски недостатак надокнаде у потпуности. Тренер ОРК Саша Марковић није крио задовољство због добре игре својих момака, а предност на семафору била је довољна да на крају у игру уведе и млађе рукометаше. Утакмица између ОРК Бела Паланка и РК Врање 1957 завршена је резултатом 37:31. За најкориснијег играча у домаћем тиму проглашен је Стоилковић Радосав. Белопаланачки рукометаши су победу прославили пред препуном халом и са публиком која их је бодрила током читаве полусезоне, а колико је врањанцима пораз тешко пао говори и то да тренер и играчи нису желели да присуствују конференцији за новинаре. Иначе за 2 године колико се одржавају конференције екипа Врања је једина која им није присуствовала. Конференцији су присуствовали тренер професор Саша Марковић и играч Братислав Милановић. Задовољство добијеном утакмицом против екипе Врања није крио ни председник клуба Мики Златковић. Он је честитао играчима и управи клуба на победи и истакао да се нада доброј игри и резултатима у пролећном делу сезоне. Оно што управу очекује јесте и управни одбор на коме ће се расправљати о евентуалним појачањима у играчком кадру као и о томе ко ће од играча напустити тим.