• social softart
  • social softart
  • social softart
sort proizvodi
print
print
print
news

ПРЕДСЕДНИК ОПШТИНЕ БЕЛА ПАЛАНКА ГОРАН МИЉКОВИЋ УПУТИО ЧЕСТИТКУ ПОВОДОМ СВЕТСКОГ ДАНА РОМА

Autor:

Свим припадницима ромске националности, испред Општине Бела Паланка и у своје лично име, упућујем искрене честитке поводом 8. априла – Светског дана Рома.

Наше место се одликује мултикултурализмом и поштовањем различитости, а припадници ромске популације чине важан део белопаланачке заједнице и идентитета нашег места.

На Светски дан Рома требало би да се подсетимо богатства ваше културе, наслеђа и доприноса свету. Овај дан представља не само обележавање културног наслеђа Рома, већ и прилику да се сви заједно сетимо важности једнакости, толеранције и поштовања различитости.

Ромска култура је изузетно богата и разнолика, обогаћује наше друштво и подстиче креативност у многим областима – од музике и плеса до уметности и занатства. Традиције и обичаји Рома нас уче важним вредностима као што су солидарност, породица и заједништво.

Додатно, ромска култура доприноси мултикултуралности наше заједнице и обогаћује наше место. Желим да вас позовем да својим идејама, сугестијама и критикама утичете на друштвену заједницу и да заједно учинимо све да побољшамо положај Рома.

Општина Бела Паланка већ годинама реализује бројне програме и мере за активно укључивање припадника ромске националне мањине у свакодневни друштвени и јавни живот локалне заједнице. Много тога је учињено у области образовања, здравствене и социјалне заштите, адекватног становања и запошљавања. Наша обавеза је да и даље радимо на томе да Роми буду достојни чланови нашег друштва, јер без обзира на националност и верску припадност, сви грађани имају иста права и обавезе.

Нека нам овај дан буде подстицај да продубимо наше разумевање и сарадњу. Заједно можемо градити инклузивно и толерантно друштво, у којем сви имају своје место и могућност да допринесу нашој општини.

Свим припадницима ромске националности још једном честитам празник са жељом да истрајете у неговању својих посебности, културе, језика и обичаја. Надам се да ћете овај дан провести у добром здрављу, љубави и поштовању.

С поштовањем,
Горан Миљковић
Председник општине Бела Паланка

close