• social softart
  • social softart
  • social softart
sort proizvodi

by

ОПШТИНА БЕЛА ПАЛАНКА НАГРАЂУЈЕ 99 НАЈБОЉИХ УЧЕНИКА И СТУДЕНАТА

Конкурс за доделу једнократних новчаних награда ученицима и студентима са територије општине Бела Паланка за школску 2019/2020 расписан је ове године од стране председника општине Бела Паланка. На основу утврђених критеријума одобрено је 99 стипендија. Награђен је 21 ученик основних и средње школе са просечном оценом 5.00 и 29 студента са просечном оценом изнад 8.5. Награде ће бити додељене ученицима који су освојили награде на републичким тамичењима и њиховим менторима. Ученицима средњих и основних школа са просеком оцена 5,00 додељује се по 15.000 динара а ученици генерације добиће још по 20.000 динара. Награда за студента који има просечну оцену изнад 8,5 износи 20.000. динара, а студент са просечном оценом 10,00 добија још 20.000 динара. Ученици који су освојили награде на републичким такмичењима и њиховим менторима додељује се по 3.000 динара. Сви награђени, њих 99-оро, добиће по књигу ‘’Тврђаве Србије’’ која представља илустровани преглед постојећих тврђава у Србији са преко 300 фотографија високог квалитета, које су начинили реномирани, награђивани аутори. Традиционална свечана додела једнократних стипендија најбољим ученицима и студентима неће бити одржана због пооштрених мера ради сузбијања епидемије корона вируса. Награде ће бити додељене појединачно у згради Општинске управе општине Бела Паланка. Председник општине Горан Миљковић пожелео је свим награђеним студентима и ученицима пуно успеха у даљем школовању и истакао да ће приоритет локалне самоуправе увек бити деца и млади и улагање у њихово образовање и бољу будућност. ’’Верујемо у нашу децу и знамо да су они будући друштвени лидери, покретачи идеја који имају енергију и неопходну жељу да наше друштво учине развијенијим. Због тога улажемо у све области које су од значаја за њих, јер на тај начин желимо да им омогућимо све услове које пружају и већи градови. Желимо да мотивишемо младе да након школовања остану и својим радом дају свој максимум да Бела Паланка буде развијенија.’’- истакао је Миљковић.

by

ЧЕСТИТКА ПРЕДСЕДНИКА ОПШТИНЕ ГОРАНА МИЉКОВИЋА ПОВОДОМ  ДАНА СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА, СЛОБОДЕ И НАЦИОНАЛНЕ ЗАСТАВЕ

Свим грађанима Беле Паланке испред општине Бела Паланка и у своје лично име честитам Дан српског јединства, слободе и националне заставе, 15.септембар. Овај државни празник који по први пут обележавамо у историји симболизује јединство српског народа и наша земља га данас прославља заједно са Републиком Српском.

by

Честитка

Честитам ученицима основних школа, средњошколцима, наставницима и професорима почетак нове школске године. Посебне честитке, испред локалне самоуправе и у своје лично име, упућујем ђацима првацима и желим им срећан почетак школовања.

by

УСКОРО ПОЧИЊЕ СА РАДОМ ФАБРИКА АУТО ДЕЛОВА У БЕЛОЈ ПАЛАНЦИ

Завршени су радови на реконструкцији објекта бивше фабрике ''Фемид'' за потребе отварања погона компаније ТГРС, односно фабрике ауто делова у Белој Паланци. Након потписивања Уговора о закупу овог објекта између локалне самоуправе и Привредног  друштва ТГРС, кренуле су припремне активности пре почетка рада фабрике. ‘’Довођење инвеститора у неку општину или град  представља један дуг и сложен процес. Ми смо у намери да оживимо приведу нашег места и убрзамо економски развој били веома истрајни у томе. Имали смо од самог почетка велику подршку и помоћ председника Александра Вучића, и након две и по године, када су отприлике и почели преговори са инвеститором, данас имамо новог инвеститора и реконструисан објекат бивше фабрике ‘’Фемид’’ где ће ускоро кренути производња. 30-так радника ће одмах кренути са радом, а обавеза инвеститора је да до 30.априла 2021.године упосли укупно 100 радника у овом погону. Друга фаза инвестиционог циклуса подразумева изградњу фабрике од стране инвеститора у индустријској зони "Мурица 1". Изградња треба да почне почетком наредне године где су обавезе инвеститора да запосли још 250 радника. - рекао је председник општине Бела Паланка Горан Миљковић. Општина Бела Паланка је због своје дугорочне стратегије да омогући услове за страна услагања  постала место за које постоји велика заинтересованост од стране инвеститора. ‘’Ми смо спремни за нове инвеститоре како би отворили још фабрика у Белој Паланци. У индустријској зони ‘’Мурица 1’’ имамо слободно земљиште за изградњу, површине 4 хектара , које је комплетно инфраструктурно опремљено.  За индустријску зону „Мурица 2“ покренули смо израду пројекта инфраструктурног опремања и у току наредне године кренућемо са откупом земљишта.  Желимо да омогућимо нашим грађанима нова радна места и сигурну егзистенцију али и да вратимо Белопаланчане који су отишли због посла у  веће градове.’’- рекао је Горан Миљковић.

by

ОДРЖАНА СЕДНИЦА ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

На основу члана 11. Одлуке о организацији и функционисању цивилне заштите на територији општине Бела Паланка, бр. 011-11/2011-I од 29.03.2011.године, Штаб за ванредне ситуације на територији општине Бела Паланка на основу процене тренутне епидемиолошке ситуације на седници одржаној дана 18.08.2020.године доноси следеће Н А Р Е Д Б Е

by

ОПШТИНА БЕЛА ПАЛАНКА ПРОГЛАСИЛА ВАНРЕДНУ СИТУАЦИЈУ; ДОНЕТЕ НОВЕ МЕРЕ НА СЕДНИЦИ ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

На основу члана 39. став 1. тачка 5. Закона о смањењу ризика од катастрофа и управљању ванредним ситуацијама („Сл. Гл. РС“, бр. 87/18), члана 44. Закона о локалној самоуправи („Сл. Гл. РС“, бр. 129/2007, 83/2014 - др. закон, 101/2016 - др. закон и 47/2018) члана 66. Статута општине Бела Паланка („Сл. лист града Ниша“, бр. 14/19), на предлог Штаба за ванредне ситуације општине Бела Паланка, дана 30.07.2020. године, председник општине Бела Паланка, доноси ОДЛУКУ О ПРОГЛАШЕЊУ ВАНРЕДНЕ  СИТУАЦИЈЕ НА ТЕРИТОРИЈИ ОПШТИНЕ БЕЛА ПАЛАНКА

close